مجله خبری ژرکا

10 تا رنگ تابستانی که باید در استایل خود استفاده کنید!

چندین لباس با رنگ تابستانی چیده شده در رگال کنار هم که به شکل رنگین کمان درآمده است.

فهرست محتوا

رنگ ها در هر فصلی روی زمین نقش اصلی را بازی می‌کنند، و بیشترین نقش خودشان رو توی تابستان که همه‌چیز پررنگ تر است نشان می‌دهند! حتما این سوال برای شما پیش آمده که برای اینکه بهترین ترکیب را در لباس‌های تابستانی خودتان داشته باشید، اما در عین حال از شر گرما راحت خلاص بشید چه رنگ تابستانی بهترین گزینه است.

این و بسیاری از سوال‌های دیگر در ادامه با راهنمایی بهترین رنگ‌ها برای پوشیدن در تابستان و  اینکه چگونه می‌توانید آنها را به روش های مختلف ست کنید، پاسخ داده می‌شود.

10 رنگ تابستانی جذاب

1. طیف رنگی سفید تا خاکستری

چه سفید روشن، چه سفید کم رنگ، چه طوسی یا حتی تیره تر، سفید همیشه در بین رنگ‌ها بهترین گزینه برای لباس های تابستانی است. چرا که لباس‌های سفید حداکثر گرما را منعکس می‌کنند تا نهایت راحتی و خنکی را در گرمای سوزان به شما بدهند. به علاوه، یکی از رنگ هاییست که به راحتی با هر چیز دیگه‌ای می‌توان ترکیب کرد.

2. صورتی

طیف‌های مختلف صورتی به عنوان شادترین رنگ‌ تابستانی شناخته می‌شوند. معمولا مانتو و شومیز‌های صورتی به هر نوع رنگ پوست میاد؛ البته بسته به روشن و تیره بودن ممکن است یکم متفاوت باشند. خوبی صورتی این است که به راحتی هم می‌توان با رنگ های تیره‌تر مثل آبی کاربنی یا روشن‌تر مثل سفید و کرم ست کرد.

3. زرد

رنگ‌های زرد در تابستان همیشه بیشتر از بقیه مورد توجه قرار می‌گیرند، و بعد از رنگ سفید بهترین انتخاب برای پوشیدن در هوای گرم هستند.

معمولا اگه این رنگ تابستانی رو با سبز تیره، سرمه ای یا مشکی ست کنید یک استایل شیک و تابستانی خواهید داشت، که از خورشید هم درخشان‌تر است!

البته این نکته را در نظر داشته باشید، افراد با رنگ پوست روشن، بهتر است از رنگ‌های تیره تری مثل نارنجی استفاده کنند.

4. قرمز

اگرچه اکثر ما ایرانی ها سعی می‌کنیم از این رنگ اجتناب کنیم، اما وقتی با رنگ‌های شنی و کرمی یا حتی سبز روشن ترکیب شود، واقعاً از بهترین رنگ‌هاییست که می‌توانید برای تابستان استفاده کنید. خصوصا که رنگ سال 1402 نیز پرشین قرمز است.

نکته احتیاط در اینجا این است که باید قرمزی رو انتخاب می‌کنید با رنگ پوست شما هم خونی داشته باشد. پس عاقلانه انتخاب کنید.

5. نارنجی

نارنجی، چه به عنوان بهترین رنگ تابستانی باشد چه برای دیگر فصل‌ها، این سال‌ها خیلی ترند شده. البته که این رنگ در سالهای خیلی قبل‌تر وارد دنیای مد شد، اما خب در طول زمان توجه بیشتری به خود جلب کرده و الان به تایم روی بورس بودن خود رسیده.

بهترین ایده برای استفاده از این رنگ، این است که آن را با رنگ‌های خاکی، شنی یا رنگ‌های روشن‌تر ترکیب کنید تا ظاهر تابستانی‌تری داشته باشید.

البته ناگفته نماند ترکیب این رنگ با مشکی از بهترین ست‌هاست، اما برای تابستان پیشنهاد نمی‌شود.

6. بنفش پاستلی

یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های لباس‌های تابستانی خصوصا بین خانوم‌های جوان، بنفش پاستلی است. از قضا این رنگ بین انواع رنگ‌های تابستانی محبوب، برای پوشیدن در هوای گرم  کاملا مناسب است.

تقریباً با هر نوع رنگی چه تیره تر و چه روشن تر می‌توان این بنفش رو ست کرد. البته هر چی ست رنگی خود را به سمت رنگ‌های سردتر رنگین کمان مثل آبی روشن یا سبز روشن ببرید، استایل تابستانی شما خنک‌تر خواهد بود و حتی ممکن است یک حس تازگی و طراوت را به شما منتقل کند.

7. آبی کبالت

آبی از رنگ‌های بدون هیاهو و بدون قواعد پیچیده با ظاهری ساده است. این رنگ تابستانی می‌توان به شیوه ای متعادل استایل کرد، تا از بقیه متمایز شد.

مثلا پوشیدن یک مانتو یا شومیز ساده آبی کبالتی با یک شلوار نخی ساده مشکی، یک ترکیب ساده اما خاص است، البته اگر همین رنگ شومیز رو با سفید در استایل خود ترکیب کنید تا همدیگر رو تقویت کنند. این رنگ از بهترین رنگ‌های ساده و در عین حال شیک برای پوشیدن در هوای گرم برای گردش تا یک قرار ملاقات هستند!

8. سبز

سبز یکی از رنگ‌‌های سرد محسوب می‌شود،که تقریبا همیشه در میان دیگر رنگ‌های تابستانی هرگز از مد نیفتاده.

این رنگ تابستانی را با هر  طیف رنگی تیره یا روشن ست کنید، ظاهری متمایز و غیرقابل مقایسه با دیگران به شما خواهد داد.

9. قهوه ای

طیف‌های روشن از قهوه‌ای از رنگ های خنثی هستند، که با رنگ‌های دیگر برای پوشیدن در تابستان بیشترین سازگاری را دارند. مثلا ترکیب‌های نسکافه‌ای را به عنوان شلوار یا دامن در کنار شومیز یا مانتو رنگی (چه تیره مثل آبی کبالتی یا روشن مثل نارنجی و صورتی) یک ست رنگی شیک و کاملا تابستانی است.

بعلاوه رنگ‌های نچرال مثل کرم و نسکافه‌ای بهترین انتخاب برای قرار ملاقات های رسمی و مجلسی هستند، چرا که با تمامی رنگ پوست‌ها سازگاری دارد و از رنگ‌هایست که استایل شما را گران‌تر نشان می‌دهد.

10. بورگاندی

این رنگ را فقط در صورتی انتخاب کنید که رنگ پوست شما را مورد ستایش قرار دهد و با آن کاملا سازگار شود. وقتی صحبت از رنگ تابستانی می‌شود، شرابی و بورگاندی یکی از امن‌ترین رنگ‌ها برای مردان و زنان است. چرا که حتی اگر فقط یک قسمت کوچیک از استایل شما سرابی باشد آن را کاملا از این رو به آن رو می‌کند.

شما می‌توانید از این رنگ در مانتو، کراپ و به طور کلی در بالاتنه خود استفاده کنید. استفاده از کت یا شال‌های شرابی برای رویدادهای رسمی و قرارهای ملاقات خود در عصر در کنار کرم، سفید یک انتخاب عالی هستند.

البته ترجیحا از پوشیدن این رنگ در طول روز اجتناب کنید، چرا که ممکن است بیشتر احساس گرما کنید.

4 نکته برای انتخاب بهترین رنگ تابستانی

انتخاب رنگ تابستانی یا انتخاب لباس با رنگ‌های تابستانی فقط انتخاب یک رنگ نیست، بلکه در مورد مونتاژ کردن کل لباس حول آن رنگ است. بنابراین در اینجا یک راهنمای سبک و سریع وجود دارد:

1. روانشناسی رنگ ها را بشناسید.

آیا می دانید که رنگ‌ها احساسات را منعکس می‌کنند؟ رنگ‌های گرم نزدیک به قرمز روحیه افراد را تشدید می‌کنند درحالی که رنگ‌های نزدیک به آبی ذهن را آرام نگه می‌دارند.

بنابراین لباس‌های تابستانی خود را مطابق با مراسم انتخاب کنید، مثلا ممکن است به رنگ‌های گرم برای ایجاد روحیه در یک جلسه کاری نیاز داشته باشید، و به رنگ‌های سرد و آرام در یک قرار ملاقات.

2. از رنگ های نزدیک به رنگ پوست خود اجتناب کنید.

افراد با رنگ پوست روشن باید لباس‌های تیره تر بپوشند و بالعکس. این کمک می‌کند رنگ طبیعی پوست شما را زیباتر جلوه دهد و ظاهر شما را تشویق کند. انتخاب رنگ متناسب با رنگ پوست شما استایل شما را شیک‌تر خواهد کرد.

3. لباس‌های همرنگ نپوشید، تضاد ایجاد کنید.

همیشه از قانون تضاد بالا و پایین پیروی کنید، مثلا یک پیراهن ساحلی سبز با یک شال قهوه‌ای شنی، یا یک شومیز سفید با شلوار جین آبی یا استفاده از شال صورتی در کنار ست کت و شلوار رسمی خاکستری.

هرگز برای لباس‌های تابستانی خود یک رنگ را انتخاب نکنید، چرا که استایل شما را تکراری و خسته‌کننده جلوه می‌دهد.

4. رنگ مناسب اکسسوری های خود را انتخاب کنید.

اینها نیز باید یا در تضاد یا مکمل رنگ‌های پایه استایل شما باشند. به عنوان مثال رنگ صورتی یکی از بهترین رنگ‌ها برای پوشیدن در هوای گرم است، اما زیادی‌روی در آن چشم را اذیت می‌کند. بنابراین بهتر است در کنار یک شومیز سفید، از کیف و کفشی صورتی استفاده کنید.

در آخر فقط به یاد داشته باشید که رنگ‌ها نه تنها یک بیانیه مد در استایل شما هستند، بلکه یک آینه از خلق و خو و شخصیت شما هستند. بنابراین، در آخر رنگ‌هایی را انتخاب کنید که روحیه شما را بهتر کنند، و اعتماد به نفس و جذابیت شما را در مرکز توجه قرار دهند.

همچنین اگر بدنبال ایده گرفتن برای لباس های تابستانی هستید، می‌توانید از کالکشن تابستانه مانتو ژرکا دیدن کنید و هر کدام از مانتوها را به صورت عمده خریداری کنید.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *