مجله خبری ژرکا

11 نوع پارچه پشمی پر فروش برای فصل های سرد

چندین پارچه پشمی پر فروش که روی هم چیده شده اند.

فهرست محتوا

پشم از محبوب‌ترین‌ الیاف برای استفاده در بسیاری از محصولات روزمره از جمله مانتو، شلوار، شال و بسیاری موارد دیگر است. خصوصا در فصل های سرد مثل پاییز و زمستان انواعی پارچه پشمی پر فروش وجود دارند که در اکثر لباس‌ها استفاده می‌شوند.

انواع مختلف پارچه پشمی پر فروش و اینکه هر کدام برای چه استفاده می‌شوند را در ادامه بخوانید.
قبل از پرداختن به انواع مختلف پشم، برای ما مهم است که ابتدا دقیقاً بفهمیم پشم چیست.

پشم الیافی است که از پوست یا مو حیواناتی مانند گوسفند گرفته می‌شود. مانند موهای انسان، پشم حیوانات نیز از فولیکول‌های موجود در پوست و پروتئین تشکیل می‌شود.

هنگامی که پشم حیوانات را کوتاه می‌شود، معمولاً از طریق قیچی، این الیاف می‌توانند به انواع پارچه های پشمی تبدیل شوند که می‌توانیم برای تولید لباس، کفش و حتی لوازم خانگی از آنها استفاده کنیم.

انواع پارچه پشمی پر فروش‌

چند نوع پشم وجود دارد؟

بسته به اینکه به دنبال انواع مختلف الیاف پشم هستید یا انواع پارچه های پشمی، تعداد متفاوتی پیدا خواهید کرد. در این مقاله، 10 نوع اصلی و اینکه چگونه می‌توان این الیاف خارق العاده را به مواد مختلفی تبدیل کرد که ما روزانه از آنها استفاده می‌کنیم، توضیح داده شده است.

گوسفندان چه نوع پشمی تولید می کنند؟

رایج ترین نوع پشم از گوسفند به دست می‌آید. با این حال، یک نوع واحد از پشم گوسفند وجود ندارد، بلکه نژادهای مختلف انواع مختلفی از الیاف را تولید می‌کنند. هر نوع پارچه پشمی فواید و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد.

1. پشم بکر


پشم بکر که به پشم بره نیز معروف است، نرم ترین نوع پشم موجود است. از اولین کوتاهی مو گوسفند گرفته شده است، این نرم ترین پوششی است که یک گوسفند در زندگی خود تولید می‌کند. گاهی اوقات، پشم بکر نیز به انواع الیاف پشمی اطلاق می‌شود که تحت هیچ گونه فرآیند فرآوری قرار نگرفته‌اند.

در طیف وسیعی از لباس های زنانه مثل بافت و حتی شال از پشم بکر استفاده می‌کند. با توجه به خواص این نوع پشم، لباس هایی که با این نوع پارچه پشمی پرفروش دوخته می‌شوند، بسیار راحت و سبک هستند. همین دلایل سبب می‌شوند انواع لباس هایی که با این نوع پارچه دوخته شده اند بهترین گزینه برای خریداران عمده در فصل های سرد باشند.

اگر بدنبال پر فروش ترین مانتوهای پاییزه هستید، مقاله مانتو پاییزه را بخوانید.

2. پارچه پشمی پر فروش مرینو


این نوع پشم از گوسفند مرینو به دست می‌آید. الیاف موجود در پشم مرینو نسبت به پشم معمولی ریزتر است. این الیاف همچنین فلس های کمتری دارند که این نوع پشم را نیز بسیار نرم تر می‌کند.

با این حال، نرمی تنها ویژگی مفید پشم مرینو نیست. این فیبر باورنکردنی همچنین درجه حرارت را تنظیم می‌کند و برای استفاده در تمام طول سال شگفت انگیز است. از آنجایی که ضد باکتری است، با بوی بعد تعریق نیز مبارزه می‌کند.

3. فلانل

فلانل پارچه ای نرم بافته شده با ظرافت‌های متفاوت است. فلانل در اصل از پشم کارد شده یا نخ های پوسیده ساخته می‌شد، اما اکنون اغلب از پشم، پنبه یا الیاف مصنوعی ساخته می‌شود. فلانل معمولا برای تهیه شکت و شمیز های پاییزی، پتو، ملحفه و لباس خواب استفاده می‌شود.

این پارچ پشمی نیز در عین حالی که زیباست، آنقدر گرم و نرم است که معمولا پر فروش‌ترین آیتم ها با این پارچه دوخته شده‌اند.

4. کشمیر


یکی از قابل توجه ترین انواع پشم از حیواناتی به غیر از گوسفند، پشم ترمه است. این پشم نرم و لطیف از پوشش زیرین بز ترمه به دست می‌آید که بهترین الیاف آن از گردن بز کوتاه می‌شوند. مانند پشم مرینو، بسیار ظریف است، که آن را به عنوان پارچه ای برای پوشاک بسیار ایده آل می‌کند.

از پارچه پشمی پر فروش کشمیر، در دوخت انواع لباس ها از جمله مانتو کتی و حتی شلوار نیز استفاده می‌شود. بنابراین حتما هنگام خرید برای فروشگاه خود آیتم هایی با این نوع پارچه را در نظر بگیرید.

5. موهر


انواع دیگری از پارچه پشمی نیز وجود دارند که آنها هم از بز به دست می‌آیند. یکی از اینها شامل موهر است که از بز آنگورا تولید می‌شود. این پارچه با پشم آنگورا که از نوعی خرگوش بوجود می‌آید ممکن است اشتباه گرفته شود.

الیاف این نوع پشم ضخیم تر از کشمیر است و از نظر اندازه بیشتر به پشم گوسفند معمولی شباهت دارد. با وجود این، فلس های الیاف پشم به این صورت نیستند. همچنین موهر کمتر مستعد گره خوردن و جمع شدن است. از پارچه پشمی موهر در لباس هایی مانند کت و شلوار و لباس و همچنین در لوازم منزل مانند فرش و پتوهای پشمی نیز استفاده می‌شود.

6. پشم آلپاکا


آلپاکا یک حیوان بومی آمریکای جنوبی است، اما به یک حیوان محبوب در سراسر جهان تبدیل شده است. نوع پشم تولید شده توسط آلپاکا یکی از بهترین نوع پشم در جهان است. اگرچه بسیار نرم است، اما قطرهای بزرگتر الیاف پشم آلپاکا ممکن است باعث خارش شود. درک اینکه کدام پارچه های پشمی می‌تواند سبب خارش شوند، می‌تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که محصولات پشمی بعدی که برای فروشگاه خود خریداری می‌کنید تا حد امکان راحت هستند!

7. پشم لاما


می‌توان گفت لاماها با آلپاکا هم خانواده هستند و آنها همچنین پشم تولید می‌کنند. با این حال، نوع پشمی که از لاما گرفته می‌شود، در واقع به قدری زبر و خشن است که نمی‌توان از آن به عنوان لباسی که در برابر پوست پوشیده می‌شود استفاده کرد! با وجود این، می توان از آن برای لباس های بیرونی و همچنین قطعات تزئینی مانند دیوارکوب و فرش استفاده کرد.

بنابراین دقت کنید که این پارچه برای پالتو با آستر یا کاپشن و کت های با آستر مناسب است. در غیر این صورت شما کلی لباس زنانه خواهید داشت که فروش نخواهند رفت.

8. ویکونا


ویکونا که به لاماها و آلپاکاها نیز مربوط است، کمیاب‌ترین پشم را تولید می‌کند. این نوع پشم به طور سنتی توسط کسانی که در قطب شمال زندگی می‌کنند، استفاده می‌شد و به دلیل گرما و نرمی فوق‌العاده‌اش، استفاده از آن را برای سلطنتی محفوظ می‌داشتند.

به دلیل نگرانی در مورد انقراض، تولید پشم ویکونا از نزدیک تحت نظارت قرار دارد. پشم این حیوانات را فقط یک سال در میان کوتاه می‌کنند و بیش از پنج بار در طول عمرشان کوتاه نمی‌کنند. این نوع پشم کمیاب از آن دسته است که شاید تا به حال نامی نشنیده باشید و همچنین از گرانترین پارچه های پشمی در پالتو و کت هاست.

9. پشم کیویوت


نوع نهایی پشم کیویوت است. این پشم از گاومیش نر بومی قطبی تهیه می‌شود که در کانادا و آلاسکا زندگی می‌کند. این نوع پشم در فصل پوست اندازی از حیوانات جمع آوری می‌شود، جایی که پرورش دهندگان پشم را از روی زمین شانه می‌کنند یا جمع می‌کنند.

این نوع پشم فواید زیادی دارد، طبیعت فوق العاده آن به این معنی است که به طرز شگفت انگیزی نرم است. علاوه بر این، الیاف آن نیز مستجکم و قوی هستند و در آب جمع نمی‌شوند.

10‎. پشم شتر


نوع دیگری از پشم نیز توسط شتر تولید می‌شود. پشم شتر نیز بسیار خشن و زبر است، بنابراین برای لباس های بیرونی مناسب است، به خصوص که دارای خواص عایق است. درشت ترین موهایی که از شتر گرفته می‌شود در واقع به عنوان پشتی فرش استفاده می شود!

به طور کل خرید عمده پالتوهایی با پشم شتر احتمالا ایده خوبی باشد، چرا که برای فصول سرد بسیار گرم و مناسب هستند.

11. پارچه پشمی پر فروش گاباردین

گاباردین پشمی نیز نوعی پارچه کت و شلواری است که از پارچه جناغی رو به تار برای تهیه آن استفاده می‌شود. این به الگو ظاهری مورب می‌دهد و دنده های کمی برآمده را در سمت بیرونی مواد نیز تشکیل می‌دهد.  این پارچه ساختار جمع و جور دارد زیرا برای تهیه آن از پشم فرسوده یا شانه شده استفاده می‌کنند.

این پارچه ای مناسب و محبوب است که داشتن چند آیتم با این این نوع پارچه در فروشگاه‌تان به شما ضرری نخواهد رساند.

خب حال که با چندین نوع پشم آشنا شدید بهتر است بدانید که اینها چطور تبدیل به پارچه می‌شوند، چرا که نحوه فراوری نیز باید فاکتوری برای انتخاب شما باشد

3 نوع تهیه پارچه پشمی پر فروش

اکنون همه چیز را در مورد انواع پشم می دانید، ممکن است تعجب کنید که چگونه الیاف به پارچه هایی تبدیل می شوند که ما می شناسیم و دوست داریم. روش های زیادی برای تبدیل انواع پشم به مواد قابل استفاده وجود دارد که در اینجا به چهار روش اشاره می کنیم:

انواع زیادی از پارچه های پشمی وجود دارد

1. پشم آب پز

برای ایجاد پارچه کشسان سه بعدی منحصر به فرد خود، از پشم آب پز استفاده می‌شود. این شامل برداشتن نوعی پشم است که از نخ بافته شده است (برای جلوگیری از گرفتگی دست از دستگاه استفاده می‌شود) و آن را در دمای خاص و برای زمان مشخصی می‌جوشانند.

انجام این کار باعث می شود پشم دوام بیشتری داشته باشد، عایق بهتری داشته باشد و بسیار نرمتر شود!

2. پشم نمدی

برخلاف سایر انواع پارچه پشمی، پشم نمدی از مواد اولیه به جای نخ تهیه می‌شود. پشم نمدی را می‌توان به روش های مختلفی ایجاد کرد که یکی از آنها مالش الیاف پشم با کمک آب و صابون است. این به طور موثر باعث مات شدن الیاف می‌شود و به یک تکه پارچه تبدیل می‌شود. این تکنیک اغلب در صنایع دستی پشم استفاده می‌شود.

راه دیگر از طریق نمد سوزنی است، در این روش سوزن خاردار از میان الیاف پشم رانده می‌شود و دوباره باعث مات شدن آنها می‌شود و تبدیل به یک پارچه قابل استفاده در محصولات می‌شود.

3. پشم نخ بافت

این پارچه پشمی از نخ بافته شده ایجاد می‌شود و بعد از بافتن جوشانده می‌شود. پشم نخ بافتن کشش کمی دارد و به مرور زمان استحکام و خاصیت دفع آب خود را از دست می‌دهد. این بدان معنی است که در مقایسه با سایر انواع پارچه پشمی، برای لباس‌های مقاوم در برابر آب ایده آل نیست.

بهترین پشم کدام است؟

پس از کشف انواع مختلف پشم ممکن است تعجب کنید که بهترین نوع پشم و پارچه پشمی پر فروش کدام است. باید بگویم که این بستگی به محصولی دارد که از آن نوع پشم استفاده می‌شود.

بسته به نوع نیاز برای هر لباس یک نوع پارچه پشمی پر فروش بهترین گزینه است. شما می‌توانید در کالکشن پاییزه مانتو ژرکا جدیدترین لباس های این فصل و نوع پارچه های آنها را ببیند و بهترین را برای فروشگاه خود به صورت عمده بخرید.

همچنین می‌توانید برای آشنایی با بهترین پارچه‌های پاییزه، مقاله “پارچه پاییزه” را مطالعه کنید.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *